Ο νέος Αμερικάνος αθλητής του Ολυμπιακού Μόουζες Ράιτ κατάφερε να συγκεντρώσει όλα τα βλέμματα πάνω του με την απόδοση του στον πρώτο αγώνα του επι Ελληνικού εδάφους.
Με το καλημέρα ο Μόουζες Ράιτ απέκτησε και το παρατσούκλι θωρηκτό, αφού με την εντυπωσιακή εμφάνιση του, έδωσε πράγματα που έλειπαν απο την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα.
Περιεχόμενα
Μόουζες Ράιτ το νέο θωρηκτό του Ολυμπιακού
Ο 25χρονος παίκτης του Ολυμπιακού κατάφερε και πέτυχε 15 πόντους με 7/9 δίποντα, έχοντας ακόμα 4 μπλοκ, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, όλα αυτά σε 24:18 και με αξιολόγηση 23 PIR.
Δείτε highlights, στο βίντεο που ακολουθεί, απο την εντυπωσιακή εμφάνιση που έκανε ο Μόουζες Ράιτ στην πρώτη του εμφάνιση με τον Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα, απέναντι στην Γερμανική Άλμπα Βερολίνου το βράδυ της Τρίτης 30 Ιανουαρίου!
- Ακολουθήστε μας στο Google News