Η Aira Adomaityte είναι η νέα προσθήκη στην ομάδα των Μαχητών στο δημοφιλές ελληνικό ριάλιτι παιχνιδιού, Survivor. Η συμμετοχή της Aira στο Survivor αποτελεί μια νέα πρόκληση στην πορεία της στην τηλεόραση, καθώς είχαμε την ευκαιρία να τη δούμε να διεκδικεί μια θέση στο Greek Next Top Model (GNTM) και το 2018 και το 2019.
Παρόλο που εντυπωσίασε τους κριτές και κέρδισε τέσσερα “Ναι” και τις δύο φορές, δεν κατάφερε να εξασφαλίσει μια θέση στο σπίτι του GNTM.
Απο το GNTM στο Survivor η Aira Adomaityte
Αποφασισμένη να εμπλουτίσει τις εμπειρίες της, η Adomaityte επιλέγει το Survivor για τον ανταγωνισμό, τη δράση και τις προκλήσεις που προσφέρει. Χαρακτηρίζει τον εαυτό της ως ανταγωνιστικό, ευδιάθετο και ελπίζει να μείνει ήσυχη στο παιχνίδι.
Η Aira δηλώνει έντονη θαυμάστρια του Ντάνου, προηγούμενου νικητή του Survivor, και αναφέρει ότι πιθανότατα θα αναπτύξει μια στενή σχέση με τη συμπαίκτριά της, Δώρα.
Αφήνοντας πίσω της σημαντικά πρόσωπα της ζωής της, όπως τον σύντροφό της Γιόβαν, τον αγαπημένο της σκύλο Τέσλα, τον μικρότερο αδερφό και τους φίλους της, η Aira είναι έτοιμη να βιώσει αυτή την μοναδική περιπέτεια.
Ο Γιόβαν την υποστηρίζει πλήρως σε αυτή την απόφαση, και οι φίλοι της προβλέπουν ότι η συμμετοχή της θα είναι πηγή διασκέδασης, δεδομένου ότι δεν είναι Ελληνίδα και μερικές φορές αντιμετωπίζει δυσκολίες με τις εκφράσεις της ελληνικής γλώσσας.
Τι δήλωσε η Aira Adomaityte πριν την είσοδο της στο Survivor
«Δήλωσα συμμετοχή στο Survivor γιατί πραγματικά θέλω να τη ζήσω την εμπειρία αυτή, από μικρή ενθουσιαζόμουν με τα αγωνίσματα. Θα με χαρακτήριζα ανταγωνιστική, ευδιάθετη και… ελπίζω ήσυχη. Αγαπημένος μου νικητής είναι ο Ντάνος. Με αυτόν που θα έρθω πιο κοντά από την ομάδα μου θεωρώ πως είναι η Δώρα, θα τα πήγαινα πολύ καλά», ανέφερε αρχικά η παίκτρια.
«Φεύγοντας αφήνω πίσω μου τη σχέση μου, τον Γιόβαν, που αγαπώ πολύ, τον σκύλο μου, Τέσλα, τον μικρό μου αδερφό και τους φίλους μου. Ο σύντροφός μου ευτυχώς το πήρε καλά που θα πάω στο Survivor, του έδειξα πως δεν έχει να αγχωθεί για κάτι», είπε η Aira Adomaityte.
«Οι φίλοι μου λένε πως θα γελάσουν πολύ με αυτά που θα πω, γιατί δεν είμαι Ελληνίδα και πολλές εκφράσεις δεν τις καταλαβαίνω. Μακάρι να μπορούσα να πάρω μαζί μου το σκύλο μου, είναι τρία κιλά, τι κακό θα κάνει;»
- Ακολουθήστε μας στο Google News