Ολυμπιακός: Θρίλερ στο “Καραϊσκάκης”, ανατροπή με Ελ Κααμπί και Ποντένσε!

Ο Ολυμπιακός έκανε μια συγκλονιστική ανατροπή και νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1 στο "Γ. Καραϊσκάκης". Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής

Ο Ολυμπιακός έκανε μια συγκλονιστική ανατροπή και νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1 στο “Γ. Καραϊσκάκης”. Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής με δύο γκολ, ενώ ο Ντανιέλ Ποντένσε άλλαξε τις ισορροπίες με την είσοδό του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός έκανε μια δυνατή επιστροφή και νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ για την ομάδα του Πειραιά.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας Τρίπολης ήταν καλά οργανωμένος και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες. Μάλιστα, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Γιαμπλόνσκι.

Ολυμπιακός

Αγρίεψε ο Ολυμπιακός!

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά και πίεσε τον αντίπαλό του. Ο Μεντιλίμπαρ έκανε αλλαγές, ρίχνοντας στο παιχνίδι τον Ποντένσε, τον Τσικίνιο και τον Βέζο.

Η είσοδος του Ποντένσε έδωσε ώθηση στην επιθετική γραμμή του Ολυμπιακού. Στο 78ο λεπτό, ο Πορτογάλος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ελ Κααμπί, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 87ο λεπτό, ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε την ανατροπή. Ο Ποντένσε με ένα υπέροχο τακουνάκι έβγαλε στον Ελ Κααμπί, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Με αυτή τη νίκη, ο Ολυμπιακός έφτασε στους 50 βαθμούς και παρέμεινε κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Αστέρας Τρίπολης, από την άλλη πλευρά, έχασε έδαφος στη μάχη για την εξάδα.

Ολυμπιακός

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βασίλης Φωτιάς

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζουγλής, Αλάγκμπε

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Μπιανκόν (46΄ Βέζο), Κάρμο, Ρίτσαρντς, Ιμπόρα (56΄ Ελ Κααμπί), Έσε (46΄ Τσικίνιο), Όρτα, Φορτούνης, Ναβάρο (79΄ Γιόβετιτς), Καμπαράλ (46΄ Ποντένσε).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Πίτσου, Χριστόπουλος, Χουχούμης (90΄ Άλβαρες), Γιαμπλόνσκι (71΄ Γκος), Αλάγκμπε, Σίτο (59΄ Καλτσάς), Ζουγλής (71΄ Παλάσιος), Κρέσπι, Μάντζης (59΄ Μιριτέλο).

Απαγορεύεται η αναδημοσίευση του παρόντος άρθρου, χωρίς αναφορά, με ενεργό σύνδεσμο (link) προς το TvFreaks.gr

giorgos

Αρθρογράφος: Γιώργος Παπαχρόνης

Ονομάζομαι Γιώργος Παπαχρόνης και είμαι αρθρογράφος. Έχω σπουδάσει στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και έχω αποφοιτήσει απο το τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Έχω εργαστεί σε διάφορες αθλητικές ιστοσελίδες και ερασιτεχνικά σε ιντερνετικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς. Τα αθλητικά νέα για το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ είναι αυτά που μου αρέσει να γράφω περισσότερο. Έχω γίνει όμως εξπέρ στα social media, αφού δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω. - Email

Δείτε τις εκρηκτικές φωτογραφίες της Φαίη Σκορδά που προκάλεσαν κομφούζιο στο Instagram! Με 1.1 εκατ. followers, η εμφάνισή της σε λεοπαρ